Skontaktuj się z nami! + 48 222 500 100 | +48 222 500 100 PL | RU
Mówimy w języku rosyjskim, ukraińskim i polskim!
Aktualności
Przejdź do listy i wyszukiwania aktualności
2018-11-08 09:35:06
W Polsce rozpoczęł się program do inwestowania Startupów. W pryorytecie są  Ukraińcy.

W Polsce rozpoczęł się program do inwestowania Startupów. W pryorytecie są  Ukraińcy.

Polski akcelerator Space3ac wspólnie z Poland Prize uruchomił wspólny program dla startupów z sąsiednich krajów. Ciekawe, że sami organizatorzy podkreślają, że projekty ukraińskie są priorytetem. To pisze publikację ain.ua.

Program ten zapewnia dotację w wysokości 45 000 euro, kolejne 12 500 euro w formie usług, a także miejsce w coworkingu, pomoc w przeniesieniu i rejestracji firmy.

Rozpoczęcie projektu odbędzie się w polskim mieście Gdańsk i potrwa 3 miesiące. Dla inicjatorów startupu przeprowadzą warsztaty i zajęcia z mentorami biznesowymi, ekspertami technicznymi i inwestorami.

Pierwszymi klientami startupu będą lokalni partnerzy. Ważne jest, aby stając się członkiem, n

2018-10-17 11:20:00
Od 2019 r. będą ułatwienia przy zatrudnianiu cudzoziemców. Poznaj nowe przepisy

Wydłużenie okresu pracy wykonywanej bez zezwolenia na pracę, na podstawie oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy przez cudzoziemców. Wprowadzenie obowiązku elektronicznego składania wniosków o zezwolenia i oświadczeń o zamiarze powierzenia pracy. Zwolnienie agencji pracy tymczasowej z konieczności uzyskania nowego zezwolenia na pracę w przypadku zmiany pracodawcy użytkownika. To tylko niektóre zmiany, jakie wprowadza nowa ustawa o rynku pracy. Dowiedz się więcej na ten temat i przygotuj się na zmiany.

Zagadnienie dotyczące wykonywania pracy w Polsce przez cudzoziemców reguluje ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Obecnie prowadzone są prace nad nową ustawą o rynku pracy, której ogólnym celem jest unowocześnienie przepisów i dostosowanie ich do nowych wyzwań oraz

2018-10-17 09:51:50
PIT 2019: Urząd skarbowy rozliczy za nas PIT! To duże zmiany w podatkach i ułatwienie dla podatników. Poznaj szczegóły

PIT 2019: Złożenie PIT będzie o wiele prostsze.

W przyszłym roku to Krajowa Administracja Skarbowa przygotuje za nas roczne zeznanie podatkowe. Podatnik będzie mógł się z nim elektronicznie zapoznać i zaakceptować. Poznaj szczegóły nowego rozliczania się ze skarbówką.

PIT 2019: Od przyszłego roku złożenie PIT-u będzie o wiele prostsze PIT 2019: 28 sierpnia rząd przyjął projekty zmiany ustaw, które sprawią, że składnie rocznego zeznania podatkowego będzie o wiele prostsze. Zeznanie podatkowe za 2018 rok przygotuje za podatnikówskarbówka bez potrzeby składania jakiegokolwiek wniosku. Między 15 lutego a 30 kwietnia każda osoba będzie mogła zapoznać się ze swoim PIT-em na Portalu Podatkowym, zaktualizować swój numer rachunku osobistego i złożyć zeznanie przez Internet. Jeśli podatnik zd

2018-03-05 19:24:54
Head Hunter od GEFEST

Od marca 2018 GEFEST.PL wprowadza usługę HEAD HUNTERA

Usługa polega w indywidualnym wyszukiwaniu fachowców o wysokich kwalifikacjach zawodowych.

Jeżeli potrzebujesz prawdziwego fachowca z jakiejkolwiek branży i jesteś gotowy zatrudnić obcokrajowca ze Wschodu, nasz zespół chętnie Ci w tym pomoże.

więcej >>
2018-03-01 15:09:39
Wyniki odwiedzania serwisu GEFEST.PL w lutym 2018

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że portal GEFEST.PL miał w lutym 2018 wzrost liczby odwiedzających na 1000 osób i wyniosł około 4000. Większość wizyt na naszej stronie to potencjalni pracownicy z Ukrainy, Polski, Rosji, Białorusi. Każda osoba odwiedzająca nasz portał jest zainteresowana podjęciem pracy w Polsce i innych krajach UE. 

 

 

Aby pozyskać potrebną kadrę w Państwa Przedsiębiorstwie, zachęcamy do umieszczenia ogłoszeń w naszym portalu.

Naszym  zasięgiem obejmujemy rynki posidające ponad 200 mln pot

2018-02-14 12:14:16
Wyniki odwiedzania serwisu GEFEST.PL w styczniu 2018

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że portal GEFEST.PL miał w styczniu 2018 ponad 3000 odwiedzin. Większość wizyt na naszej stronie to potencjalni pracownicy z Ukrainy, Polski, Rosji, Białorusi. Każda osoba odwiedzająca nasz portał jest zainteresowana podjęciem pracy w Polsce i innych krajach UE. 

 

Aby pozyskać potrebną kadrę w Państwa Przedsiębiorstwie, zachęcamy do umieszczenia ogłoszeń w naszym portalu.

Naszym  zasięgiem obejmujemy rynki posidające ponad 200 mln potencjalnych pracowników.

więcej >>

2017-12-20 08:39:39
Jak zatrudnić pracownika z Ukrainy krok po kroku

Sposób na braki kadrowe? Zatrudnienie Ukraińca. To rozwiązanie, po które sięga coraz więcej polskich przedsiębiorców – zwłaszcza że dziś procedury są znacznie bardziej uproszczone, niż jeszcze kilka lat temu. Jest jednak kilka rzeczy, o których musisz wiedzieć, zanim opublikujesz ogłoszenie. Oto najważniejsze kwestie, które powinieneś wziąć pod uwagę.

Rekrutacja pracowników z Ukrainy to dziś zadanie relatywnie proste do wykonania. Liczba Ukraińców, którzy są zainteresowani pobytem zarobkowym w Polsce systematycznie rośnie, a polskie prawo ułatwia ich zatrudnianie, także na uproszczonych warunkach. A jak skutecznie zatrudnić Ukraińca?

Rekrutacja pracowników z Ukrainy: samodzielnie czy z agencją?

Aby było możliwe zatrudnienie pr

2017-12-20 08:37:22
Sprawdź, gdzie szukać pracowników z Ukrainy

Rynek pracy w Polsce zmienia się dynamicznie. Jeszcze kilka – kilkanaście lat temu zmagaliśmy się z poważnym bezrobociem. Dziś podaż na pracę bywa większa niż zainteresowanie pracowników z Polski. Polacy emigrują na zachód, a Ukraińcy szukają pracy właśnie nad Wisłą. To duża szansa dla rodzimych przedsiębiorców. I Ty rozważasz pozyskanie ukraińskich pracodawców? Sprawdź, gdzie ich szukać.

Ukraińcy szukają pracy w Polsce już od kilku lat. Co więcej, ci, którzy znaleźli zatrudnienie, są postrzegani jako solidni pracownicy, na których można polegać. Koszt wykonania przez nich pracy jest zaś nierzadko niższy niż w przypadku pracowników rodzimych. Na popularność siły roboczej zza wschodniej granicy wpływa również fakt, iż obecnie mieszkańcy Ukrainy, a także Arm

2017-09-28 19:04:10
Polska telewizja zaczęła emitować wiadomości po ukraińsku

Telewizja wystartowała właśnie z nowym programem informacyjno-poradnikowym. "Na czasie UA" jest w całości przygotowany w języku ukraińskim i jest skierowany do Ukraińców mieszkających w Polsce.

Superstacja jest pierwszym w Polsce komercyjnym nadawcą, który zaczął emitować program w języku ukraińskim. Do tej pory programy skierowane do mniejszości narodowych były nadawane w regionalnych oddziałach Telewizji Polskiej.

Program "Na czasie UA" przedstawia najważniejsze wydarzenia z życia mniejszości narodowej w Polsce. Dodatkowo zajmuje się również tematyką stosunków polsko-ukraińskich. Twórcy programu będą również zapraszać do studia gości, którzy będą udzielać porad i wskazówek dla Ukraińców mieszkających w Polsce.

Program jest emitowany co s

2017-09-28 18:47:15
NIESAMOWITE! Zobacz kto oprócz Ukraińców szturmuje naszą granicę by mieszkać w Polsce?

Nie tylko Ukraińcy szturmują naszą granicę w poszukiwaniu lepszego życia. Według najnowszych danych coraz więcej przybywa do Polski Białorusinów.

Białorusini coraz częściej przyjeżdżają do Polski w celach zarobkowych. Białoruska "La Strada", organizacja zajmująca się pomocą wyjeżdżającym za granicę, podaje, że wśród osób, które wyjeżdżały z Białorusi w celach zarobkowych, Polska jest w czołówce krajów przeznaczenia.

 

Zajmujemy drugie miejsce, zaraza za Rosją. Na wschód wyemigrowało 27% spośród emigrantów zarobkowych, a do Polski 22%. Nastąpiło tu niemal zrównanie od czasu ostatniego badania sprzed 4 lat - wtedy przeszło połowa Białorusinów wyjeżdżała do Rosji, a tylko 8% do Polski.

Co ciekawe, Polska jest preferowa