Skontaktuj się z nami! + 48 222 500 100 | +48 222 500 100 PL | RU
Mówimy w języku rosyjskim, ukraińskim i polskim!
Aktualności
Przejdź do listy i wyszukiwania aktualności
2018-12-25 13:06:36
Nowa polityka migracyjna Niemiec: czy ukraińscy robotnicy opuszczą Polskę?

W Polsce z niepokojem obserwują za Niemcami, które przygotowują się do uproszczenia dostępu do rynku pracy dla obcokrajowców. W rzeczywistości prawie 500 tysięcy ukraińskich pracowników może opuścić kulturalnie bliską Polskę ze względu na średnią niemiecką pensję w wysokości 2100 euro. Zmiany w ustawodawstwie dotyczącym imigracji, zatwierdzone w grudniu przez rząd niemiecki, rzeczywiście ułatwią przyjazd ukraińcóm. Ale tylko dla przedstawicieli wybranych zawodów.


19 grudnia Rada Ministrów Niemiec zatwierdziła projekty ustaw, które będą początkiem poważnej reformy niemieckiej polityki migracyjnej. Reforma koalicji CDU / CSU - SPD, która była dyskutowana od prawie roku, wywołała już niepokój w Warszawie i Kijowie: w bogatych Niemczech, gdzie średnia płaca pr

2018-11-08 09:35:06
W Polsce rozpoczęł się program do inwestowania Startupów. W pryorytecie są  Ukraińcy.

W Polsce rozpoczęł się program do inwestowania Startupów. W pryorytecie są  Ukraińcy.

Polski akcelerator Space3ac wspólnie z Poland Prize uruchomił wspólny program dla startupów z sąsiednich krajów. Ciekawe, że sami organizatorzy podkreślają, że projekty ukraińskie są priorytetem. To pisze publikację ain.ua.

Program ten zapewnia dotację w wysokości 45 000 euro, kolejne 12 500 euro w formie usług, a także miejsce w coworkingu, pomoc w przeniesieniu i rejestracji firmy.

Rozpoczęcie projektu odbędzie się w polskim mieście Gdańsk i potrwa 3 miesiące. Dla inicjatorów startupu przeprowadzą warsztaty i zajęcia z mentorami biznesowymi, ekspertami technicznymi i inwestorami.

Pierwszymi klientami startupu będą lokalni partnerzy. Ważne jest, aby stając się członkiem, n

2018-10-17 11:20:00
Od 2019 r. będą ułatwienia przy zatrudnianiu cudzoziemców. Poznaj nowe przepisy

Wydłużenie okresu pracy wykonywanej bez zezwolenia na pracę, na podstawie oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy przez cudzoziemców. Wprowadzenie obowiązku elektronicznego składania wniosków o zezwolenia i oświadczeń o zamiarze powierzenia pracy. Zwolnienie agencji pracy tymczasowej z konieczności uzyskania nowego zezwolenia na pracę w przypadku zmiany pracodawcy użytkownika. To tylko niektóre zmiany, jakie wprowadza nowa ustawa o rynku pracy. Dowiedz się więcej na ten temat i przygotuj się na zmiany.

Zagadnienie dotyczące wykonywania pracy w Polsce przez cudzoziemców reguluje ustawa o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. Obecnie prowadzone są prace nad nową ustawą o rynku pracy, której ogólnym celem jest unowocześnienie przepisów i dostosowanie ich do nowych wyzwań oraz

2018-10-17 09:51:50
PIT 2019: Urząd skarbowy rozliczy za nas PIT! To duże zmiany w podatkach i ułatwienie dla podatników. Poznaj szczegóły

PIT 2019: Złożenie PIT będzie o wiele prostsze.

W przyszłym roku to Krajowa Administracja Skarbowa przygotuje za nas roczne zeznanie podatkowe. Podatnik będzie mógł się z nim elektronicznie zapoznać i zaakceptować. Poznaj szczegóły nowego rozliczania się ze skarbówką.

PIT 2019: Od przyszłego roku złożenie PIT-u będzie o wiele prostsze PIT 2019: 28 sierpnia rząd przyjął projekty zmiany ustaw, które sprawią, że składnie rocznego zeznania podatkowego będzie o wiele prostsze. Zeznanie podatkowe za 2018 rok przygotuje za podatnikówskarbówka bez potrzeby składania jakiegokolwiek wniosku. Między 15 lutego a 30 kwietnia każda osoba będzie mogła zapoznać się ze swoim PIT-em na Portalu Podatkowym, zaktualizować swój numer rachunku osobistego i złożyć zeznanie przez Internet. Jeśli podatnik zd

2018-03-05 19:24:54
Head Hunter od GEFEST

Od marca 2018 GEFEST.PL wprowadza usługę HEAD HUNTERA

Usługa polega w indywidualnym wyszukiwaniu fachowców o wysokich kwalifikacjach zawodowych.

Jeżeli potrzebujesz prawdziwego fachowca z jakiejkolwiek branży i jesteś gotowy zatrudnić obcokrajowca ze Wschodu, nasz zespół chętnie Ci w tym pomoże.

więcej >>
2018-03-01 15:09:39
Wyniki odwiedzania serwisu GEFEST.PL w lutym 2018

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że portal GEFEST.PL miał w lutym 2018 wzrost liczby odwiedzających na 1000 osób i wyniosł około 4000. Większość wizyt na naszej stronie to potencjalni pracownicy z Ukrainy, Polski, Rosji, Białorusi. Każda osoba odwiedzająca nasz portał jest zainteresowana podjęciem pracy w Polsce i innych krajach UE. 

 

 

Aby pozyskać potrebną kadrę w Państwa Przedsiębiorstwie, zachęcamy do umieszczenia ogłoszeń w naszym portalu.

Naszym  zasięgiem obejmujemy rynki posidające ponad 200 mln pot

2018-02-14 12:14:16
Wyniki odwiedzania serwisu GEFEST.PL w styczniu 2018

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że portal GEFEST.PL miał w styczniu 2018 ponad 3000 odwiedzin. Większość wizyt na naszej stronie to potencjalni pracownicy z Ukrainy, Polski, Rosji, Białorusi. Każda osoba odwiedzająca nasz portał jest zainteresowana podjęciem pracy w Polsce i innych krajach UE. 

 

Aby pozyskać potrebną kadrę w Państwa Przedsiębiorstwie, zachęcamy do umieszczenia ogłoszeń w naszym portalu.

Naszym  zasięgiem obejmujemy rynki posidające ponad 200 mln potencjalnych pracowników.

więcej >>

2017-12-20 08:39:39
Jak zatrudnić pracownika z Ukrainy krok po kroku

Sposób na braki kadrowe? Zatrudnienie Ukraińca. To rozwiązanie, po które sięga coraz więcej polskich przedsiębiorców – zwłaszcza że dziś procedury są znacznie bardziej uproszczone, niż jeszcze kilka lat temu. Jest jednak kilka rzeczy, o których musisz wiedzieć, zanim opublikujesz ogłoszenie. Oto najważniejsze kwestie, które powinieneś wziąć pod uwagę.

Rekrutacja pracowników z Ukrainy to dziś zadanie relatywnie proste do wykonania. Liczba Ukraińców, którzy są zainteresowani pobytem zarobkowym w Polsce systematycznie rośnie, a polskie prawo ułatwia ich zatrudnianie, także na uproszczonych warunkach. A jak skutecznie zatrudnić Ukraińca?

Rekrutacja pracowników z Ukrainy: samodzielnie czy z agencją?

Aby było możliwe zatrudnienie pr

2017-12-20 08:37:22
Sprawdź, gdzie szukać pracowników z Ukrainy

Rynek pracy w Polsce zmienia się dynamicznie. Jeszcze kilka – kilkanaście lat temu zmagaliśmy się z poważnym bezrobociem. Dziś podaż na pracę bywa większa niż zainteresowanie pracowników z Polski. Polacy emigrują na zachód, a Ukraińcy szukają pracy właśnie nad Wisłą. To duża szansa dla rodzimych przedsiębiorców. I Ty rozważasz pozyskanie ukraińskich pracodawców? Sprawdź, gdzie ich szukać.

Ukraińcy szukają pracy w Polsce już od kilku lat. Co więcej, ci, którzy znaleźli zatrudnienie, są postrzegani jako solidni pracownicy, na których można polegać. Koszt wykonania przez nich pracy jest zaś nierzadko niższy niż w przypadku pracowników rodzimych. Na popularność siły roboczej zza wschodniej granicy wpływa również fakt, iż obecnie mieszkańcy Ukrainy, a także Arm

2017-09-28 19:04:10
Polska telewizja zaczęła emitować wiadomości po ukraińsku

Telewizja wystartowała właśnie z nowym programem informacyjno-poradnikowym. "Na czasie UA" jest w całości przygotowany w języku ukraińskim i jest skierowany do Ukraińców mieszkających w Polsce.

Superstacja jest pierwszym w Polsce komercyjnym nadawcą, który zaczął emitować program w języku ukraińskim. Do tej pory programy skierowane do mniejszości narodowych były nadawane w regionalnych oddziałach Telewizji Polskiej.

Program "Na czasie UA" przedstawia najważniejsze wydarzenia z życia mniejszości narodowej w Polsce. Dodatkowo zajmuje się również tematyką stosunków polsko-ukraińskich. Twórcy programu będą również zapraszać do studia gości, którzy będą udzielać porad i wskazówek dla Ukraińców mieszkających w Polsce.

Program jest emitowany co s