Skontaktuj się z nami! + 48 222 500 100 | +48 222 500 100 PL | RU
Mówimy w języku rosyjskim, ukraińskim i polskim!
Aktualności
Przejdź do listy i wyszukiwania aktualności
2018-03-05 19:24:54
Head Hunter od GEFEST

Od marca 2018 GEFEST.PL wprowadza usługę HEAD HUNTERA

Usługa polega w indywidualnym wyszukiwaniu fachowców o wysokich kwalifikacjach zawodowych.

Jeżeli potrzebujesz prawdziwego fachowca z jakiejkolwiek branży i jesteś gotowy zatrudnić obcokrajowca ze Wschodu, nasz zespół chętnie Ci w tym pomoże.

więcej >>
2018-03-01 15:09:39
Wyniki odwiedzania serwisu GEFEST.PL w lutym 2018

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że portal GEFEST.PL miał w lutym 2018 wzrost liczby odwiedzających na 1000 osób i wyniosł około 4000. Większość wizyt na naszej stronie to potencjalni pracownicy z Ukrainy, Polski, Rosji, Białorusi. Każda osoba odwiedzająca nasz portał jest zainteresowana podjęciem pracy w Polsce i innych krajach UE. 

 

 

Aby pozyskać potrebną kadrę w Państwa Przedsiębiorstwie, zachęcamy do umieszczenia ogłoszeń w naszym portalu.

Naszym  zasięgiem obejmujemy rynki posidające ponad 200 mln pot

2018-02-14 12:14:16
Wyniki odwiedzania serwisu GEFEST.PL w styczniu 2018

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że portal GEFEST.PL miał w styczniu 2018 ponad 3000 odwiedzin. Większość wizyt na naszej stronie to potencjalni pracownicy z Ukrainy, Polski, Rosji, Białorusi. Każda osoba odwiedzająca nasz portał jest zainteresowana podjęciem pracy w Polsce i innych krajach UE. 

 

Aby pozyskać potrebną kadrę w Państwa Przedsiębiorstwie, zachęcamy do umieszczenia ogłoszeń w naszym portalu.

Naszym  zasięgiem obejmujemy rynki posidające ponad 200 mln potencjalnych pracowników.

więcej >>

2017-12-20 08:39:39
Jak zatrudnić pracownika z Ukrainy krok po kroku

Sposób na braki kadrowe? Zatrudnienie Ukraińca. To rozwiązanie, po które sięga coraz więcej polskich przedsiębiorców – zwłaszcza że dziś procedury są znacznie bardziej uproszczone, niż jeszcze kilka lat temu. Jest jednak kilka rzeczy, o których musisz wiedzieć, zanim opublikujesz ogłoszenie. Oto najważniejsze kwestie, które powinieneś wziąć pod uwagę.

Rekrutacja pracowników z Ukrainy to dziś zadanie relatywnie proste do wykonania. Liczba Ukraińców, którzy są zainteresowani pobytem zarobkowym w Polsce systematycznie rośnie, a polskie prawo ułatwia ich zatrudnianie, także na uproszczonych warunkach. A jak skutecznie zatrudnić Ukraińca?

Rekrutacja pracowników z Ukrainy: samodzielnie czy z agencją?

Aby było możliwe zatrudnienie pr

2017-12-20 08:37:22
Sprawdź, gdzie szukać pracowników z Ukrainy

Rynek pracy w Polsce zmienia się dynamicznie. Jeszcze kilka – kilkanaście lat temu zmagaliśmy się z poważnym bezrobociem. Dziś podaż na pracę bywa większa niż zainteresowanie pracowników z Polski. Polacy emigrują na zachód, a Ukraińcy szukają pracy właśnie nad Wisłą. To duża szansa dla rodzimych przedsiębiorców. I Ty rozważasz pozyskanie ukraińskich pracodawców? Sprawdź, gdzie ich szukać.

Ukraińcy szukają pracy w Polsce już od kilku lat. Co więcej, ci, którzy znaleźli zatrudnienie, są postrzegani jako solidni pracownicy, na których można polegać. Koszt wykonania przez nich pracy jest zaś nierzadko niższy niż w przypadku pracowników rodzimych. Na popularność siły roboczej zza wschodniej granicy wpływa również fakt, iż obecnie mieszkańcy Ukrainy, a także Arm

2017-09-28 19:04:10
Polska telewizja zaczęła emitować wiadomości po ukraińsku

Telewizja wystartowała właśnie z nowym programem informacyjno-poradnikowym. "Na czasie UA" jest w całości przygotowany w języku ukraińskim i jest skierowany do Ukraińców mieszkających w Polsce.

Superstacja jest pierwszym w Polsce komercyjnym nadawcą, który zaczął emitować program w języku ukraińskim. Do tej pory programy skierowane do mniejszości narodowych były nadawane w regionalnych oddziałach Telewizji Polskiej.

Program "Na czasie UA" przedstawia najważniejsze wydarzenia z życia mniejszości narodowej w Polsce. Dodatkowo zajmuje się również tematyką stosunków polsko-ukraińskich. Twórcy programu będą również zapraszać do studia gości, którzy będą udzielać porad i wskazówek dla Ukraińców mieszkających w Polsce.

Program jest emitowany co s

2017-09-28 18:47:15
NIESAMOWITE! Zobacz kto oprócz Ukraińców szturmuje naszą granicę by mieszkać w Polsce?

Nie tylko Ukraińcy szturmują naszą granicę w poszukiwaniu lepszego życia. Według najnowszych danych coraz więcej przybywa do Polski Białorusinów.

Białorusini coraz częściej przyjeżdżają do Polski w celach zarobkowych. Białoruska "La Strada", organizacja zajmująca się pomocą wyjeżdżającym za granicę, podaje, że wśród osób, które wyjeżdżały z Białorusi w celach zarobkowych, Polska jest w czołówce krajów przeznaczenia.

 

Zajmujemy drugie miejsce, zaraza za Rosją. Na wschód wyemigrowało 27% spośród emigrantów zarobkowych, a do Polski 22%. Nastąpiło tu niemal zrównanie od czasu ostatniego badania sprzed 4 lat - wtedy przeszło połowa Białorusinów wyjeżdżała do Rosji, a tylko 8% do Polski.

Co ciekawe, Polska jest preferowa

2017-09-28 16:42:24
Ukraińcy zarabiają w polskich fabrykach, Polacy w niemieckich

Według MSWiA rekordowe w historii zainteresowanie pracą w Polsce przejawiają pracownicy z Armenii, Gruzji, Ukrainy, Białorusi, Mołdawii i Rosji. Chodzi zarówno o tych zatrudnianych na pół roku w trybie uproszczonym, na podstawie zgłoszeń pracodawców, jak i pozostałych, uzyskujących zezwolenia na pracę od wojewodów.

W całym 2015 roku polskie urzędy odnotowały 782 tys. zgłoszeń o zatrudnieniu cudzoziemców, czyli ponad dwa razy więcej niż rok wcześniej. A w pierwszym półroczu tego roku takich zgłoszeń było już 634,4 tys., z czego 614,2 tys. dotyczyło Ukraińców. Trzeba do tego dodać kolejny rekord: ponad 51,5 tys. zezwoleń na stałą pracę wydanych przez wojewodów! 

- W Polsce bardzo brakuje rąk do pracy - mówi Andrzej Tutajewski, prezes Małopolskiego Porozumien

2017-09-28 16:17:12
„Ukrzaliznycia” uruchomi pociąg z Odessy do Polski

„Ukrzaliznycia” planuje uruchomić pociąg relacji Odessa-Przemyśl. Powinno to nastąpić do połowy 2018 roku.

Poinformował w wywiadzie dla serwisu „RBC-Ukraina” pełniący obowiązki prezesa zarządu „Ukrzaliznyci” Jewhen Krawcow.

Potwierdził on również plany uruchomienia pociągu do Wiednia.

„Do końca tego roku planujemy uruchomić trasę do Wiednia, a do połowy 2018 roku pociąg Odessa-Przemyśl”, - powiedział Krawcow.

Przypomnijmy, że obecnie do Przemyśla jeżdżą dwa pociągi - nr 705 na północnej trasie (Kijów- Korosteń-Lwów) i nr 715, jadący z Kijowa przez Winnicę, Chmielnicki, Tarnopol i Lwów.

Na Dzi

2017-09-28 15:46:24
Aby dogonić Polskę, Ukraina powinna przez osiem lat zwiększać PKB o 8,7% - ekspert

W celu osiągnięcia poziomu rozwoju gospodarki dzisiejszej Polski, Ukraina powinna notować roczny wzrost PKB od 2017 do 2025 roku w wysokości 8,7%.


Powiedziała o tym zastępca dyrektora ds. pracy naukowej i stosunków zewnętrznych Instytutu Badań Społeczno-Ekonomicznych Kristina Awramczenko, informuje Ukrinform.

„Według naszych szacunków, aby dogonić dzisiejszą Polskę pod względem poziomu PKB na mieszkańca, ukraińska gospodarka od 2017 do 2025 roku powinna wzrastać średnio o 8,7% rocznie”, - powiedział Awramczenko.

Dodała, że przyspieszenie rozwoju ukraińskiej gospodarki jest możliwe tylko za pomocą inwestowania w realny sektor gospodarki.

więcej >>