Skontaktuj się z nami! + 48 222 500 100 | +48 222 500 100 PL | RU
Mówimy w języku rosyjskim, ukraińskim i polskim!
Aktualności
2017-12-20 08:37:22
Sprawdź, gdzie szukać pracowników z Ukrainy

Rynek pracy w Polsce zmienia się dynamicznie. Jeszcze kilka – kilkanaście lat temu zmagaliśmy się z poważnym bezrobociem. Dziś podaż na pracę bywa większa niż zainteresowanie pracowników z Polski. Polacy emigrują na zachód, a Ukraińcy szukają pracy właśnie nad Wisłą. To duża szansa dla rodzimych przedsiębiorców. I Ty rozważasz pozyskanie ukraińskich pracodawców? Sprawdź, gdzie ich szukać.

Ukraińcy szukają pracy w Polsce już od kilku lat. Co więcej, ci, którzy znaleźli zatrudnienie, są postrzegani jako solidni pracownicy, na których można polegać. Koszt wykonania przez nich pracy jest zaś nierzadko niższy niż w przypadku pracowników rodzimych. Na popularność siły roboczej zza wschodniej granicy wpływa również fakt, iż obecnie mieszkańcy Ukrainy, a także Armenii, Białorusi, Rosji, Gruzji oraz Mołdowy mogą zdobyć zatrudnienie również na podstawie procedury uproszczonej. Jest ona znacznie tańsza i szybsza niż ta wymagająca zdobycia pozwolenia na zatrudnienie.

Skoro wiesz już, że poszukiwanie pracownika na wschód od Polski może być dobrym pomysłem dla Twojego biznesu, czas odpowiedzieć na najważniejsze pytanie: gdzie znaleźć Ukraińców do pracy.

Samodzielnie lub przy pomocy agencji

Na pytanie o to, gdzie szukać pracowników z Ukrainy, można odpowiedzieć na dwa sposoby. Z jednej strony poszukiwania możesz prowadzić samodzielnie. Jak? Np. dając ogłoszenie w Internecie lub w gazetach za naszą wschodnią granicą. Wówczas jednak bierzesz na siebie wszystkie zadania związane z rekrutacją. To zaś nie taka prosta sprawa. Możesz się spodziewać bardzo dużego zainteresowania Twoją ofertą. Jednak przejrzenie dziesiątek CV, często pisanych po ukraińsku, odbycie rozmów kwalifikacyjnych i wybranie najlepszych pracowników wymaga sporej ilości czasu i doświadczenia. Jeżeli chcesz zatrudnić wykwalifikowanych specjalistów, dużą grupę pracowników czy też masz pilne potrzeby kadrowe, samodzielne poszukiwania mogą być wyzwaniem. Dlatego wielu pracodawców sięga po drugie rozwiązanie – korzysta z pomocy agencji pośrednictwa pracy.

Profesjonalne pośrednictwo pracy to najlepsza odpowiedź na pytanie o to, gdzie szukać pracowników z Ukrainy. Profesjonalny partner zatroszczy się o większość elementów związanych z zatrudnieniem osób zza wschodniej granicy – przeprowadzi skutecznie rekrutację oraz ustali wszystkie warunki współpracy z nowymi pracownikami. Ty zaś zyskasz sprawdzonych fachowców, których praca pomoże Twojej firmie się rozwijać i zarabiać bez obaw o braki kadrowe.

Podziel się