Skontaktuj się z nami! + 48 222 500 100 | +48 222 500 100 PL | RU
Mówimy w języku rosyjskim, ukraińskim i polskim!
Aktualności
2018-10-17 09:51:50
PIT 2019: Urząd skarbowy rozliczy za nas PIT! To duże zmiany w podatkach i ułatwienie dla podatników. Poznaj szczegóły

PIT 2019: Złożenie PIT będzie o wiele prostsze.

W przyszłym roku to Krajowa Administracja Skarbowa przygotuje za nas roczne zeznanie podatkowe. Podatnik będzie mógł się z nim elektronicznie zapoznać i zaakceptować. Poznaj szczegóły nowego rozliczania się ze skarbówką.

PIT 2019: Od przyszłego roku złożenie PIT-u będzie o wiele prostsze PIT 2019: 28 sierpnia rząd przyjął projekty zmiany ustaw, które sprawią, że składnie rocznego zeznania podatkowego będzie o wiele prostsze. Zeznanie podatkowe za 2018 rok przygotuje za podatnikówskarbówka bez potrzeby składania jakiegokolwiek wniosku. Między 15 lutego a 30 kwietnia każda osoba będzie mogła zapoznać się ze swoim PIT-em na Portalu Podatkowym, zaktualizować swój numer rachunku osobistego i złożyć zeznanie przez Internet. Jeśli podatnik zdecyduje się na elektroniczną formę złożenia PIT-u, to zwrot pieniędzy otrzyma do 45 dni.

PIT - zmiany 2019 PIT 2019: Szczegóły zmian w rozliczaniu PIT-u przez skarbówkę Jak można przeczytać na stronie Ministerstwa Finansów:

Wprowadzenie nowego rozwiązania oznacza, że blisko 25 proc. podatników rozliczających się indywidualnie i niekorzystających z żadnych ulg i odliczeń nie będzie musiało nic robić, aby rozliczyć PIT za rok ubiegły. Kolejne 25 proc. podatników (osoby rozliczające się wspólnie z małżonkiem i nie korzystające z żadnych ulg i odliczeń) będzie mogło zakończyć coroczne rozliczenie podatkowe za pomocą dwóch kliknięć. Roczne rozliczenie podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT) dotyczyć będzie podatników rozliczających się: indywidualnie, wspólnie z małżonkiem, w sposób przewidziany dla osób samotnie wychowujących dzieci W jaki sposób Krajowa Administracja Skarbowa będzie wypełniała za nas wniosek? Dane będzie czerpała z: zeznania podatkowego za rok ubiegły rejestrów Szefa KAS oraz innych rejestrów państwowych np. ZUS czy PESEL PIT jaki przygotuje dla nas Urząd Skarbowy będzie można: Zweryfikować i zaakceptować Nie zrobić nic, co w przypadku PIT-37 i PIT-38 będzie skutkowało automatycznym zaakceptowaniem przygotowanego zeznania Zmodyfikować Odrzucić przygotowane zeznanie i przygotować swoje

Czytaj więcej: https://dziennikzachodni.pl/pit-2019-urzad-skarbowy-rozliczy-za-nas-pit-to-duze-zmiany-w-podatkach-i-ulatwienie-dla-podatnikow-poznaj-szczegoly/ar/13450021

 

Podziel się