Skontaktuj się z nami! + 48 222 500 100 | +48 222 500 100 PL | RU
Mówimy w języku rosyjskim, ukraińskim i polskim!
PORADY
2018-11-08 09:46:35
Praca w Polsce na dwóch etatach jednocześnie

Jak uzyskać pracę w Polsce od razu z dwoma pracodawcami.

Ci, którzy już pracują w Polsce, ale chcą znaleźć dla siebie dodatkowy dochód, często zastanawiają się, czy cudzoziemiec może pracować w Polsce dla dwóch lub więcej pracodawców w dwóch różnych pracach jednocześnie posiadając jedynie wizę, zezwolenie na pobyt lub pracę w ogóle. na bezwizowym.

Krótko mówiąc - możesz.

Z prawnego punktu widzenia nie ma na to żadnych przeszkód, ale przy formalnościach o pracę (a konkretnie dla każdego z tych dwóch zadań) należy przestrzegać wszystkich formalności.

Do każdej pracy potrzebne jest oddzielne zezwolenie - bezczeszczenie lub pozwolenie. I możesz pracować. Cóż, nie zapominaj, że według stopnia darowizny możesz pracować nie więcej niż 180 dni w roku. A data liczenia jest pierwszym dniem po pierwszym uświęceniu. Oznacza to, że jeśli zacząłeś pracować w marcu, możesz pracować nad całym poświęceniem do września.

A teraz więcej.

Jak legalnie dostać drugą pracę w Polsce

Jeśli obywatel Ukrainy ma wizę pracy w Polsce kategorii D 05 i pracuje, na przykład, od 8:00 do 16:00, a ma czas i chęć zarobić więcej pieniędzy w innej firmie po głównej pracy - ma to prawo.

Przed rozpoczęciem pracy taka osoba musiała otrzymać zaproszenie do pracy i umowę o pracę od jednego pracodawcy, a on musiał otrzymać ten sam komplet dokumentów od innej firmy, w której pracowałby wieczorem.

Oznacza to, że obywatel Ukrainy, który wykonuje dwie prace w Polsce, musi posiadać zezwolenie na pracę (zezwolenie na pracę) lub zaproszenie do pracy (oświadczenie o zamiarze powierzenia pracy) od każdego pracodawcy.

Pozwolenie na pracę w Polsce zezwolenie na prace i wizy pracownicze

Aby legalnie przyjechać do pracy w Polsce i nie mieć problemów z prawem, nie trzeba tak bardzo. W tym artykule przyjrzymy się podstawowym dokumentom dotyczącym życia i pracy w Polsce ...

Aby uzyskać zezwolenie na pracę, w przypadku większości zawodów konieczne jest przeprowadzenie procedury badania rynku pracy (monografia rynkowa). Może to potrwać do 3-4 miesięcy od momentu złożenia wniosku do momentu otrzymania pozwolenia.

Dokument jest wydawany przez wojewodę na okres 1 roku, musi zawierać pracodawcę i wynagrodzenie. Zmieniając warunki pracy lub zmieniając pracodawców, dokument wydany przez wojewodę utraci moc.

Dokument zostanie nagrany przez twojego pracodawcę, płace. Zmieniając warunki pracy lub zmieniając pracodawców, dokument wydany przez wojewodę utraci moc.

W związku z tym często łatwiej jest dokonać Oświadczenia o zamawianiu pracy lub zaproszenia do pracy. Od 1 stycznia 2017 r. Koszt takiego zaproszenia wynosi 30 zł. Czas produkcji wynosi około jednego miesiąca. To prawda, że ​​dzięki niemu możesz pracować tylko przez 180 dni przez cały rok. I odpowiednio, jeśli w ciągu roku miałeś już jedno zaproszenie, za które przepracowałeś już 180 dni, to niestety nie wydasz drugiego. Lub jeśli zacząłeś pracować z zaproszeniem w jednej firmie, a następnie po kilku miesiącach znalazłeś drugą pracę u innego pracodawcy, możesz pracować tylko do 180 dni od początku pierwszego zaproszenia.

Nic też nie przeszkadza ci legalnie pracować w Polsce z wizą studencką D-11. Zazwyczaj taka wiza jest wydawana podczas nauki w szkole policyjnej. W takim przypadku pracodawca podpisuje umowę o pracę i można rozpocząć pracę. Warto jednak pamiętać, że wykłady w takich placówkach edukacyjnych odbywają się zwykle w weekendy i są warte uwagi. Uczeń z mniej niż 50% udziałem może zostać automatycznie zwolniony ze szkoły policyjnej.

Czy można pracować bez papierkowej roboty?

Jeśli nie wykonasz żadnych dokumentów, to po pierwsze, nie możesz zobaczyć swojej pensji, ponieważ nie będziesz sformalizowany. Po drugie, pracodawca otrzyma grzywnę od Inspekcji Pracy, a pracownik zostanie deportowany i nie będzie mógł wjechać do Polski.

Podziel się